Menu

w pogoni za Motylem

W pogoni za szczęściem, marzeniami czyli dużo podróżowania, biegania, pysznych potraw i uśmiechu! Medyczne spojrzenie na świat, nie tylko przez pryzmat książek.

Książka na weekend: vespą przez Włochy

butterflyisrunning

Z widokiem na Italię

Peter Moore

Wydawnictwo: Pascal

Motyl ocenia: 9/10

Włochy kocham od zawsze. Każde wakacje spędzaliśmy z rodzicami w słonecznej Italii – zjeździliśmy ją od Trydentu po Neapol, zahaczając także o Sycylię. Przeczytałam mnóstwo książek na temat Toskanii. odwiedziliśmy nawet Cortonę w której okolicach toczy się akcja książki „Pod słońcem Toskanii”. Schemat był zawsze taki sam – złamane serce, chęć odmienienia życia motywuje bohatera do kupna posiadłości w Toskanii, urokliwa willa pośród cyprysów, nowi znajomi tubylcy, miłość i garść przepisów. Ciągle to samo, zmieniły się tylko imiona bohaterów, ale martwiłam się, że nie trafię na nic nowego…

z widokiem na Italię

„Z widokiem na Italię”  to książka zachwycająca, inna niż wszystkie, które zdołałam przeczytać na temat Włoch (a było ich około 20!) Zaczęłam czytać i wsiąknęłam. Czułam ciepło promieni słońca na skórze, zapach potraw, które bohater miał okazję próbować, śmiałam się razem z jego przyjaciółmi i powoli nauczyłam się wykrywać jaka usterka przytrafiła się jego pojazdowi . Australijczyk Peter Moore, który kupuje starą vespę, bo chce przejechać pół Włoch. Na starym, niedużym skuterze. Dość szalone, prawda?

Po drodze ma czas na delektowanie  się widokami, poznania miejscowych mechaników, pomocnych Włochów – bo przecież nie istnieje Włoch, który na vespie by nie jeździł. Nie obędzie się bez ulew, nieprzyjaznych i naciągających gospodarzy, rozczarowujących miasteczek. Recenzuje Włochy bez upiększeń, dokładnie tak jak je pamiętam. Zakochuje się w Lukce, Rzymie, San Giminiano. W każdej minucie będziecie chcieli do niego dołączyć! Ja do niego dołączę w maju. Bilety kupione, czeka mnie kolejna włoska przygoda.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Roma] *.dynamic-zab-03.vectranet.pl

    Książka wydaje się ciekawa,będę musiała sie za nią zabrać A Włochy to miejsce które na pewno chce zwiedzić !

© w pogoni za Motylem
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci